10 alternatyw Dropbox


Czym jest Dropbox?

10 alternatyw Dropbox

 

Obecnie jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych programów do

przechowywania i udostępniania plików w chmurze jest Dropbox. Jest to łatwe do opanowania oprogramowanie, a jego opinia w społeczności uchodzi jako jednego z najlepszych dostawców usług tego rodzaju.

Wspaniałą cechą Dropbox jest swoboda dzielenia się plikami. Nie ma ograniczeń co do liczby plików, które użytkownik może udostępniać, a jeszcze lepiej jest to, że klienci nie są ograniczani przez liczbę osób, którym zdecyduje się udostępnić te pliki.

Oprócz tego oprogramowania, istnieją alternatywne możliwości służących do udostępniania plików.

1. ShareFile

Jest to jeden z najlepiej sprawdzonych rozwiązań do udostępniania plików. Oprogramowanie, jest nie tylko bardzo elastyczne, ale ma duże limity wielkości plików. ShareFile pozwala także na integrację zewnętrzną, która pozwala użytkownikom dzielić się w bezpiecznej sieci. To jest bardzo ważna informacja, ponieważ każdy będzie mógł dokonywać transakcji na plikach nie martwiąc się o to, że inni będą mogli dostać się do Twoich dokumentów.

2. Dysk Google

To jedno z najszybszych rozwiązań, gdzie transakcja plików nie zajmuje zbyt wiele czasu. Kolejną cechą, o której warto pamiętać, jest łatwy w obsłudze interfejs Google Drive, który umożliwia użytkownikom udostępnianie plików innym osobom za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Posiada wersję na smatfony jak i wersję komputerową.

3. Box

Jednym z prostych rozwiązań jest Box. Mimo, że pojemność pamięci masowej do udostępniania plików nie jest tak duża, jak w przypadku innych marek. Box radzi sobie jednak świetnie z tą drobną wadą, będąc jednym z najłatwiejszych w użyciu rozwiązań do udostępniania plików. Nawet nowicjusze komputerowi mogą łatwo zrozumieć ten system. Jest to również oprogramowanie skierowane do profesjonalistów i dla firm oraz instytucji. W przypadku subskrypcji klienci mogą uzyskać do 100 GB przestrzeni dyskowej, co powinno wystarczyć na rok lub dwa, bez konieczności usuwania jakichkolwiek dokumentów.

 

4. One Drive

OneDrive ma wersję do użytku osobistego, ale najbardziej rzuca się w oczy wersja biznesowa. Wersja biznesowa zapewnia klientom dostęp do ich plików niezależnie od tego, gdzie pracują, co powinno być niesamowitą funkcją dla świata biznesu. OneDrive oferuje również jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań na rynku. Klienci nie powinni martwić się o manipulowanie ich plikami podczas korzystania z usługi, Jest również dostępny dla wielu urządzeń, więc klienci nie muszą się martwić, czy ich urządzenie jest z tym kompatybilne.

5. Egnyte

Jedną z zaufanych marek, jeśli chodzi o udostępnianie i przechowywanie plików jest Egnyte. Ta uznana marka cieszy się zaufaniem niektórych najlepszych firm na całym świecie. Pulpit nawigacyjny użytkownika jest bardzo łatwy w użyciu, a interfejs ułatwia organizowanie pracy. Kolejnym powodem, dla którego Egnyte jest tak dobrym oprogramowaniem, jest to, że zainteresowani klienci mogą wybierać spośród wielu elastycznych planów w zależności od tego, jaką mają obecnie wielkość firmy.

6. pCloud

pCloud to stosunkowo nowa, ale bardzo szybko rosnąca usługa przechowywania w chmurze. Ich aplikacja pCloud Drive na komputer domyślnie korzysta z pamięci komputera. Wszystko, co musisz zrobić, to przeciągnąć i upuścić plik na dysk pCloud, a kiedy zostanie przesłany do chmury, możesz usunąć ten plik ze swojego komputera. Po tym czasie nie trzeba go pobierać, aby z niego skorzystać. Możesz go otworzyć w dowolnym momencie bez zajmowania fizycznej przestrzeni na twoim komputerze. Oczywiście te pliki są dostępne na każdym innym urządzeniu, które posiadasz za pośrednictwem aplikacji mobilnych pCloud i przez Internet.

7. Highthail

Firmy, które zawsze wysyłają duże pliki w Internecie, często mają trudności, ponieważ nie wszystkie rozwiązania do udostępniania plików oferują funkcję, która ułatwia tę pracę. W przypadku takich zadań, jednym z rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę, jest Hightail.  Mówiąc dokładniej, klienci mogą bezpiecznie wysyłać pliki o pojemności 10 GB i żadne inne rozwiązanie nie oferuje tego rodzaju wygody. Inne rozwiązania oferują taką funkcję, ale żadna z nich nie gwarantuje bezpieczeństwa, takiego jak Hightail. Klienci mogą edytować pliki w trybie offline, a gdy połączą się online, pliki są aktualizowane automatycznie.

8. SugarSync

SugarSync to sprytne rozwiązanie do udostępniania plików, w której każdy pracownik w firmie może z powodzenie korzystać. Za każdym razem, gdy dokonywane są zmiany we wspólnym, udostępnionym pliku, każda osoba z takim dostępem będzie miała aktualizowanie w czasie rzeczywistym. Poza tym konfigurowanie SugarSync jest dość szybkie i łatwe. Wystarczy, że wszyscy klienci zarejestrują kilka poświadczeń i ważnych zgód, a reszta zależy od rozwiązania, nad którym można pracować. Ogólnie rzecz biorąc, SugarSync jest najlepszy dla firm, które są bardzo konkurencyjne na rynku i zawsze muszą mieć aktualne dane.

9. Sync

Sync.Com jest przeznaczony dla małych i dużych firm. Szereg funkcji, jakie oferuje, to standardowe rozwiązania do udostępniania plików, a Sync.Com został pochwalony jako dobra alternatywa dla DropBox. Rozwiązanie jest bezpieczne, szybkie i niezawodne, dlatego też jest ono jedną z 10 najlepszych opcji DropBox. Dzięki Sync.Com klienci mogą łatwo udostępniać, edytować i wyświetlać pliki z szeregu urządzeń, niezależnie od tego, czy są online. Oprócz tego, że jest bezpiecznym i szybkim narzędziem do udostępniania plików, Sync.Com również priorytetowo traktuje prywatność swoich klientów, co potwierdza jego bezpieczeństwo.

10. Tresorit

Większość firm ma pliki, które chcą zachować tylko dla siebie, a niezabezpieczone sposoby przechowywania i udostępniania tych plików są bardzo ważne. Jeśli chodzi o zapewnienie klientom najbezpieczniejszego i prywatnego serwera Cloud, to Tresorit może szybko załatwić sprawę. Tresorit szczyci się bezpieczeństwem i sposobem, w jaki został opracowany. To rozwiązanie zapobiega naruszeniom danych i nieautoryzowanemu dostępowi od niechcianych osób. Jego kompleksowe szyfrowanie daje klientom ogromną ulgę, ponieważ jest to funkcja odpowiedzialna za najwyższe bezpieczeństwo. Inne warte odnotowania funkcje Tresorit to zorganizowany interfejs, który pozwala użytkownikom na łatwe przesyłanie dużych plików.