Czy praca przez internet jest bezpieczna?

czy praca przez internet jest bezpieczna

Czy praca przez internet jest bezpieczna?

czy praca przez internet jest bezpieczna
Photo by Thomas Jensen on Unsplash

Ostatnio napisałem artykuł o tym “Jak sprawdzić pomysł na biznes”. A co jeśli chcemy zacząć swój biznes przez internet?

Wielu z Was pewnie zastanawiało się czy na pewno praca przez internet jest bezpieczna. Moim zdaniem do każdej pracy należy podchodzić z pewną dozą ostrożności. Przeglądając szereg ofert pracy online możemy trafić na naprawdę chwytliwe tytuły. “Pracuj online 2 godziny dziennie, zarób 2000 zł miesięcznie.“albo “Nic nie klikasz, nic nie polecasz, tylko zarabiasz“. To są często puste hasła bez żadnego pokrycia, Uważajmy na takie przypadki.

Moim zdaniem zarabianie przez internet nie jest ani łatwe ani proste. Trzeba sporo się wysilić, aby zarabiać konkretne sumy. Dlatego w internecie tak na prawdę zarabiają zawodowcy, a nie amatorzy.

czy praca przez internet jest bezpieczna
Photo by Matthew Guay on Unsplash

Dwie godziny dziennie to pracują osoby profesjonalne, które już wcześniej poświęciły na tą pracę dużo więcej czasu. Aby dojść do takich wyników takie osoby często dużo wcześniej pracowały w sieci po 16 godzin dziennie.

Jeśli trafimy na ofertę pracy online z hasłem: “Aby rozpocząć pracę, wystarczy wysłać skan dowodu osobistego i numer telefonu” to odradzam takie praktyki. Niech nie zwiedzie Cię intuicja i zdrowy rozsądek. Internet jest pełen takich oszustów.

Jak w takim razie mieć pewność czy praca przez internet jest bezpieczna?

Jeśli u potencjalnego pracodawcy czy partnera biznesowego zobaczysz następujące wymagania, jak:

  • przesłanie skanu dowodu osobistego,
  • prośba o przelanie symbolicznej kwoty na dane konto bankowe,
  • konieczność odbycia płatnego szkolenia z góry,
  • konieczność wysłania SMS-a dotyczącego autoryzacji,
  • prośba o wypełnienie ankiety lub formularza w którym zawarte jest pole z numerem dowodu osobistego lub PESEL,
  • prośba o zadzwonienie pod podany numer telefonu

to z pewnością masz do czynienia z oszustwem.

Przed podjęciem jakichkolwiek działań obejrzyj dokładnie daną stronę i oceń obiektywnie czy budzi zaufanie.

To jak mam się zabezpieczyć i sprawdzić czy praca przez internet jest bezpieczna?

  • poczytaj opinie na forum o danej firmie czy programie. Sprawdź czy posiada portale społecznościowe,
  • zobacz czy w serwisie znajdują się pełne dane firmy z numerem NIP czy REGON,
  • unikaj firm, w których nie ma danych adresowych, a kontakt możliwy jest jedynie przez maila,
  • przeglądając skrzynkę mailową uważaj na atrakcyjne oferty gwarantujące szybki zysk w krótkim czasie i przy nie wielkiej pracy.

Zatem czy praca przez internet jest bezpieczna?

czy praca przez internet jest bezpieczna
Photo by Thom on Unsplash

Godnym polecenia są tak zwane “programy partnerskie“, gdzie zaczynamy współpracę ze znaną na rynku marką, np. bankiem. Wprawdzie nie zarobimy tam kokosów, ale przy mądrej pracy możemy śmiało wyciągnąć 1600 zł. Mówię tu o programie e-broker partner.

Nasza praca polega na pośrednictwu pomiędzy instytucjami finansowymi a klientem. Czyli pomiędzy bankami, firmami z usługami finansowymi a klientem. Tutaj faktycznie nie musisz nikogo polecać, wystarczy, że sami sobie udzielimy pożyczki lub założymy konto bankowe, klikając ze swojego linku partnerskiego. Samemu można śmiało zarobić około 1000 zł, a jak namówisz jeszcze do tego partnera życiowego, mamę, tatę lub ciocię to dostaniemy wielokrotność tej kwoty. Jedynym minusem tego programu jest to, że nie jest to totalny dochód pasywny, każda zarobiona złotówka musi być poprzedzona aktywną włożoną pracą.

Polecam ten program, jako pewny i bezpieczny.

Kolejny pracą jest Marketing sieciowy, który jest modelem dystrybucji towarów i usług za pośrednictwem innych osób. Wywodzi się ze sprzedaży bezpośredniej (Avon, Oriflame), z tą różnicą, że w MLM budujesz swoje grupy konsumenckie.

Możesz śmiało skorzystać z tej formy pracy przez internet, gdyż jest to sposób sprawdzony, bezpieczny i długoterminowy. Tak na prawdę network marketing (MLM) ma już około 100 lat. Musisz jednak uważać z jaką firmą zaczynasz współpracę. Jest szereg do tego kryteriów o których nie będę tutaj wspominał, ale odeślę Cię do listy firm i anty-firm z branży.

Czy praca przez internet jest bezpieczna w marketingu sieciowym?

Tak, jak najbardziej i jeśli podejmiemy współpracę z dobrze rokującą firmą oraz stworzymy (lub dostaniemy) sprawdzony system do takiej pracy. Polecam w tym wypadku firmę Organic Life, z którą współpracuje od jakiegoś czasu. Firma ma swoją siedzibę w Warszawie i wywodzi się z ATW Multi Labs. Jednak poprzedni zarząd nie bardzo poradził sobie z udźwignięciem tego przedsięwzięcia. Nowi właściciele widząc ogromny potencjał w produktach postanowili zmienić nazwę i wprowadzić z powrotem produkty na rynek. Najlepiej za pomocą sprawdzonego modelu dystrybucji czyli poprzez Multi Level Marketing.

Jest to polski i bezpieczny projekt, w którym pracujesz kiedy chcesz i ile chcesz.

Szukając dalej możesz trafić na programy typu RevShare. Co to znaczy? Inaczej nazywa się to “Revenue Share” czyli “podział przychodów”. Istotą tych programów jest dzielenie się z użytkownikami przychodami w zamian za ściśle określone działania. Serwisy takie są najczęściej finansowane z zewnątrz przez dużych reklamodawców płacących za zamieszczanie swoich reklam.

Twoim głównym zadaniem w tego typu programach partnerskich jest zakup/inwestycja w paczki reklamowe, a następnie codzienne i rzetelne klikanie i oglądanie reklamy. Ostatnio bardzo popularnym serwisem revshare jest Futurenet. Firma gwarantuje zwrot z zainwestowanej kwoty nawet do 20%, co moim zdaniem jest bardzo dobrym wynikiem.

Jeśli już podejmiesz współpracę z tego typu firmą, to na zasadzie partnerstwa będziesz poproszony o przesłanie skanu swojego dowodu tożsamości, w Polsce najczęściej będzie to dowód osobisty. I tutaj uważaj! Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Przesłanie dowodu jest warunkiem nie zbędnym, aby otrzymać zwrot z zainwestowanej kwoty. Dlatego zrób skan, ale koniecznie zasłoń numer PESEL i Numer seryjny dowodu osobistego. Przykład takiego dowodu masz poniżej.

Firma FutureNet wymaga tego typu działanie, ale im wystarczy jedynie potwierdzenie danych osobowych oraz / lub miejsca zamieszkania. Czyli “de facto” nie potrzebują twoich pełnych danych, ale chcą mieć całkowitą pewność, że to Ty faktycznie założyłeś u nich konto.

Podsumowując

Bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważne, dlatego ustal sobie główny cel Twojej pracy online.

Jeśli chcesz mieć szybko gotówkę to wybierz E-broker partner.

Jeśli myślisz o inwestowaniu to polecam Futurenet.

Jeśli myślisz długoterminowo i o dochodzie pasywnym, a jednocześnie pragniesz wspierać polską gospodarkę (Polski Ślad) to skorzystaj z Organic Life i gotowym bezpiecznym systemem pracy online.

Powodzenia.

Damian.