Jak sprawdzić pomysł na biznes

Jak sprawdzić pomysł na biznes

Jak sprawdzić pomysł na biznes?

Jest to odwieczne pytanie Jak sprawdzić pomysł na biznes, który spędza sen z powiek przedsiębiorcom, osobom bezrobotnym czy dopiero zaczynających swoją przygodę z przedsiębiorczością.

Przede wszystkim PASJA.

jak sprawdzić pomysł na biznes
Photo by Max Williamson on Unsplash

Jedni będą otwierać swój biznes z pasji a inni dla pieniędzy. Ci pierwsi mają zdecydowanie większe szansę na osiągnięcie sukcesu. Mają więcej energii i chęci do działania, aby osiągać na prawdę bardzo duże wyniki. Mając napęd z pasji jesteś w stanie o wiele więcej zrobić, niż gdybyś robił to tylko dla pieniędzy.

Po drugie to kieruj się popytem rynkowym, czyli na zapotrzebowanie na dany produkt, na dane dobro. Nie warto kierować się tylko co w danej chwili jest dobre, dlatego, że trendy te się zmieniają. Warto skupiać się na tych branżach, gdzie w ostatnich latach jest potencjał sprzedażowy, czyli osoby kupują. Nie ważne co teraz jest na topie, ważne co będzie na topie, a to wszystko szybko się zmienia. Również istotny jest model sprzedażowy, czyli jak sprzedajesz. Zauważ, że współcześni miliarderzy mają swoje biznesy w różnych branżach i to jest klucz do sukcesu.

Jak sprawdzić pomysł na biznes – Pomocne narzędzia online.

jak sprawdzić pomysł na biznes
Photo by Tim Gouw on Unsplash

Zobacz jak sprawdzić popyt rynkowy. Skorzystam z Google Trends i Google Keyword Planner Tool.

Aby mieć dostęp do tych narzędzi, należy założyć konto Google. Tutaj w tym filmie masz pokazane krok po kroku jak to zrobić.

Film jak korzystać z planera słów kluczowych Google:

W Google Trends warto skorzystać z lokalizacji cały świat lub USA. Najlepszy jest moment, kiedy jest spadek, najgorszy to moment wzrostu trendu.

Przejdźmy do działania jak sprawdzić pomysł na biznes.

jak sprawdzić pomysł na biznes
Photo by Alternate Skate on Unsplash

Wypisz minimum trzy tematy, które lubisz i które są Twoją pasją.

Ważne, żebyś znał, znała ten temat bądź masz chęć, aby go poznać. Czyli to w czym będziesz działał, musisz lubić jeśli tego nie lubisz to będziesz się po prostu męczył. Tymi tematami mogą być produkty, czynności i usługi, które można sprzedać, które mogą innym osobom pomóc.

Teraz wprowadź je do tabeli, ja korzystam z Arkuszy Google, gdyż świetnie odzwierciedlają typowe arkusze kalkulacyjne, a dodatkowo są darmowe. Przygotowałem dla Ciebie specjalny arkusz z 20 pytaniami, na które warto odpowiedzieć.

—————————————————————————————————

Dalsza część artykułu będzie dostępna po uiszczeniu opłaty w wysokości 7 zł.

Dlaczego pobieram płatność? Dlatego, że ludzie z natury nie doceniają tego co mają za darmo. Jeśli zapłacisz symboliczną kwotę, to bardziej docenisz mój wysiłek w ten wpis oraz są dużo większe szanse, że wdrożysz temat w życie.