Piramida głupców


Piramida głupców

Czym w zasadzie jest piramida głupców? Na szczęście nie sprawdza ona kto ma jakie IQ, tylko dzieli wszystkich ludzi na trzy grupy:

piramida głupców

1. Są to ludzie, którzy boją się wyglądać głupio

piramida głupców

W tej grupie znajduje się ogromna większość naszego społeczeństwa, które nie czuje potrzeby samokształcenia, robienia czegoś więcej niż inni, wybijania się ponad przeciętność. Znajdują się tu osoby bojące się np. odpowiedzieć na pytanie prowadzącego zajęcia, aby nie wyjść na kujona; obawiające się podnieść ręki, gdy czegoś nie rozumie; mające w głowie pytanie “co ludzie powiedzą?”. Zwłaszcza ostatnia obawa tak wpływa na te osoby, które wolą wtapiać się w tłum, robić to co wszyscy inni i, broń Boże, nie wychylać się poza szereg, bo zaczną ją wyśmiewać i pokazywać palcami. Ci ludzie nigdy nie odniosą sukcesu w jakiejkolwiek dziedzinie i będą skazani na nudne, najprawdopodobniej ciężkie życie.

2. Tu znajdują się osoby, które wyglądają głupio.piramida głupców

Chcą czegoś więcej od życia i wykonały już pierwsze kroki w tym kierunku. Postanowiły coś zrobić ze swoją przyszłością. Tutaj przytoczę Wam osobistą historię: któregoś dnia przyszedłem w marynarce do pracy, ponieważ tego samego dnia miałem prowadzić prezentację polskiego projektu. Gdy kolega zapytał mnie: “Czemu tak wyglądam? odparłem, że prowadzę dziś prezentację informacyjną. Nie wiedział o czym mówię, więc wyjaśniłem mu, że wchodzi nowa polska firma na rynek i jest teraz dobry moment wejścia. Kolega wytrzeszczył oczy, zaśmiał się krótko i powiedział: “Stary, po co Ci to? Mi by się nie chciało” – komentarz zbędny. 

3. Tutaj są ludzie sukcesugeniusze oraz osoby, o których można powiedzieć (moje ulubione określenie) półtora gościa.piramida głupców

Ci ludzie nie ustali w wyglądaniu głupio, gdy inni chodzili na imprezy i beztrosko spędzali czas. Oni pracowali nad sobą, szkolili się. Zamiast pójść na piwo, woleli obejrzeć szkolenie w czwartkowy wieczór. Wiedzieli, że garnuszek ze złotem na końcu ich tęczy jest tego warty. Jedno jest pewne – KAŻDY może do niej dołączyć, jeśli odpowiednio mocno będzie tego chciał.

Rada dla Ciebie Czytelniku – jeśli jeszcze znajdujesz się w pierwszej grupie, jak najszybciej pozbądź się myślenia “co ludzie powiedzą”. Miej w nosie, to co myślą o Twoich działaniach inni, oni nie przeżyją za Ciebie Twojego życia. Jeśli znajdujesz się w drugiej grupie – znakomicie, jesteś na dobrej drodze, oby tak dalej. Natomiast gdy dotarłeś do trzeciej grupy – gratulacje, powinieneś teraz ważyć półtora raza więcej. 😉 Możesz być z siebie dumny, aczkolwiek nie spoczywaj na laurach. Sukces trzeba pielęgnować.