Profesjononalny Elevator Pitch

profesjonalny elevator pitch


Czym jest Profesjonalny Elevator Pitch?

Pamiętasz może co czułeś, czułaś, kiedy ktoś Ciebie zapytał:

 • “A czym Ty się w ogóle zajmujesz.”

Nie wiem jak Ty, ale ja zawsze czułem pewien dyskomfort i zakłopotanie. Przecież tak dużo tego jest, że co ja mam mu odpowiedzieć? A czasu jest zbyt mało.

I tutaj z pomocą przychodzi Elevator Pitch, czyli 20 sekundowa prezentacja swojej osoby w tak zwanej windzie. Czemu w windzie? Bo transport w windzie trwa średnio 20 sekund. Oczywiście winda to tylko taki przykład. Elevator Pitch możesz stosować dowolnie w każdej sytuacji.

Czemu Profesjonalny Elevator Pitch jest tak ważny?

Dlatego, że krótkie i treściwe przedstawienie swojej osoby jest tak zwaną wizytówką słowną. Możesz zostawić po sobie znakomite wrażenie, po którym dana osoba będzie chciała na przykład z Tobą współpracować albo polecić Cię swojemu znajomemu.

Jak napisać Profesjonalny Elevator Pitch?

Po pierwsze (I):

Jestem – napisz czym się zajmujesz.

Jestem marketerem internetowym.

Nazywam się Imię i Nazwisko i jestem marketem internetowy.

Nazywam się Damian Podbielski i jestem marketerem internetowym.

Po drugie (II):

Pomagam – komu pomagasz (grupa docelowa).

Pomagam ludziom.

lub

Pomagam marketerom.

Po trzecie (III):

Pomagam ludziom – korzyść jaką ludzie mają z mojej pomocy.

Pomagam ludziom tworzyć niesamowite materiały marketingowe, by dzięki temu mogli więcej zarabiać.

Przykłady Profesjonalnego Elevator’a Pitch

  • Jestem marketerem internetowym. Pomagam ludziom tworzyć niesamowite materiały marketingowe, by dzięki temu mogli więcej zarabiać.

 

  • Nazywam się Damian Podbielski i jestem marketerem interenetowym. Pomagam marketerom i sprzedawcom tworzyć niesamowite materiały marketingowe, by dzięki temu mogli mieć więcej zamówień i klientów.

 

  • Jestem promotorem polskiego projektu startup’owego. Pomagam ludziom zarabiać pieniądze, dzięki temu nie muszą już się martwić o swoje rachunki.

 

  •  Nazywam się Damian Podbielski i jestem ambasadorem polskiego laboratorium produktów organicznych. Pomagam partnerom biznesowym w osiągnięciu wolności finansowej.

 

  •  Nazywam się Damian Podbielski. Pomagam ludziom w rozpoznaniu i pokonaniu największych lęków w rozmowie z drugą osobą. Moimi klientami są osoby, które chcą być bardziej efektywne w swojej pracy.

 

  •  Jestem trenerem rozwoju osobistego. Pomagam firmom podnosić ich wydajność zespołową bez wkładu finansowego. Moimi klientami są małe i średnie przedsiębiorstwa, które chcą budować silne i trwałe zespoły sprzedażowe.

 

Naucz się tego, poćwicz przed lustrem, a potem zacznij używać w rozmowie z ludźmi.